Görme Engelliler

Tarihçe

Beşeylül İlköğretim Okulu, Yukarı Nazilli’nin Altıntaş Mh.’nin orta kesiminde kurulmuştur.Güneyinde Atatürk Bulvarı,kuzeyinde 105 sk.,doğsunda Türk Ocağı cd.,batısında Hürriyet cd. bulunmaktadır.

Özel İdareye ait ,eskiden mezarlık olan arsa üzerinde 1929 yılında yapımına başlanan Beşeylül İ.Ö.O.1931 yılında hizmete girmiştir. Bu tarihi bina halen hizmet vermekte olup, bünyesinde 9 derslik, 2 BT sınıfı, 1 BT rehber Öğretmen odası ve öğretmenler odası bulunmaktadır.

Artan öğrenci sayısına cevap verebilmek için 1969 yılında ek bina inşaatına başlanmış. 1986 yılında kendi okulunu kendin yap kampanyasıyla ek binanın üzeri açılarak sekiz bölümden oluşan üst kat aynı yıl hizmete girmiştir. 2007 yılında Nazilli Belediyesinin katkıları ve okulumuz imkânlarıyla ek bina zemin kata öğretmen ve öğrenci tuvaletleri yapılmıştır.

Halen okulumuzda kalabalık bir öğrenci popülasyonu bulunmakta olup ihtiyacı karşılamak amacıyla 16 derslikli dört katlı yeni bina yapılmıştır. Yeni binanın alt katı anasınıfları ve toplantı salonu için ayrılmıştır. Üst katlarda ise Müdür Odası, Müdür Yardımcı Odası, Rehberlik Odası, Fen Teknoloji Labalatuvarı, Öğretmen Odaları, Memur odası,  Öğretmen ve öğrenci tuvaletleri bulunmaktadır.

Okul Bahçesine 2008 yılında Nazilli belediyesi ve okulumuzun kendi imkânlarıyla öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için 20’ye 42 FİFA standartlarında minik halı saha yaptırılmıştır.

Bahçenin batı tarafında kantin ve spor odası bulunmaktadır. Bu binalar 2014 yılında Nazilli Belediyesinin katkılarıyla yenilenmiştir.

Okulumuzun güneyinde Atatürk büstünün bulunduğu taraftaki bahçe taşlarının döşenmesi ve okul duvarımız Nazilli Belediyesi tarafından yaptırılmıştır.